Niewłaściwy tryb życia, używki takie jak papierosy czy alkohol, mała aktywność fizyczna czy złe odżywianie wszystko to sprawia, że najczęstszą przyczyną śmierci wśród Polaków są choroby układu krążenia. Dlatego tak ważna jest świadomość oraz profilaktyka, która pomoże zapobiec chorobom serca.
Wspomniany doświadczony zespół oraz nieinwazyjna diagnostyka umożliwiają rozpoznanie najczęstszych chorób kardiologicznych takich jak:
Nadciśnienie tętnicze
Zaburzenia rytmu serca
Choroba wieńcowa
Niewydolność serca
Miażdżyca
Zawał mięśnia sercowego
Udar mózgu
Nerwica serca
Żylaki
Tętniaki aorty
Obrzęk limfatyczny
Diagnostyka chorób sercowo-naczyniowych na wczesnym etapie pozwala zapobiec udarowi czy zawałowi serca. Każde podstawowe badanie jest nieinwazyjne i bezbolesne. Poznaj naszą ofertę i ciesz się zdrowiem jak najdłużej.
Konsultacja kardiologiczna
Obejmuje wywiad z Pacjentem o dolegliwościach, trybie życia, aktywności fizycznej, stosowania używek jak palenie papierosów czy spożywania alkoholu, stosowania leków oraz występowania chorób kardiologicznych w rodzinie.
Echo serca (echokardiografia)
Wykonywane jest w sytuacji pojawienia się nieprawidłowości zdrowotnych, które mogą świadczyć o przyszłych chorobach i problemach kardiologicznych. Pozwala na dokładną diagnostykę budowy mięśnia serca i naczyń krwionośnych, a także wykrycie ewentualnych wad w budowie anatomicznej. Badanie przeprowadzane jest u dzieci i dorosłych w sposób nieinwazyjny i całkowicie bezpieczny. Polega na odbijaniu się fali dźwiękowych od badanych struktur, co daje następnie obraz na monitorze urządzenia. Wskazaniem do przeprowadzenia USG serca są dolegliwości takie jak: nadciśnienie tętnicze, choroba wieńcowa, choroba zakrzepowo-zatorowa, wady zastawek, przebyty zawał serca lub udar mózgu.
EKG (Elektrokardiografia)
Diagnostyka chorób serca poprzez badanie elektrycznej czynności mięśnia sercowego. Dla pacjenta EKG nie stwarza dyskomfortu czy bólu, gdyż jest całkowicie nieinwazyjne i pozbawione cierpienia. Podczas badania na ciele pacjenta umieszcza się elektrody o różnym napięciu, które dostarczają informacje o pracy serca i przesyłają je do aparatu EKG. Wyniki elektrokardiografii pozwalają wykryć: nieprawidłowości pracy serca, zaburzenia rytmu, wady wrodzone serca, symptomy przebytego lub istniejącego aktualnie zawału serca czy wiele innych schorzeń podłoża kardiologicznego. Wskazania do wykonania EKG obejmują pacjentów mających zdiagnozowaną już chorobę układu sercowo – naczyniowego, będących w ryzyku rozwoju choroby serca czy mających podejrzenie choroby układu sercowo–naczyniowego.
PRÓBA WYSIŁKOWA
Elektrokardiograficzna próba wysiłkowa przeprowadzana jest w celu diagnostyki choroby wieńcowej, oceny wydolności wysiłkowej oraz rezerwy wieńcowej, która określa o jaki procent może wzrosnąć przepływ wieńcowy np. podczas wysiłku, nie powodując przy tym zaburzeń ukrwienia. Pozwala również ocenić stan Pacjenta, który przebył zawał serca. (czytaj więcej )
HOLTER CIŚNIENIOWY
Używany w diagnostyce chorób serca. Jego działanie pozwala na identyfikację takich schorzeń jak: nadciśnienie czy zaburzenia i wahania ciśnienia tętniczego, a następnie umożliwia monitorowanie późniejszych efektów leczenia. Praca holtera polega na 24-godzinnym automatycznym rejestrowaniu ciśnienia tętniczego krwi. Pacjentowi założony zostaje aparat, który dokumentuje dane z badania. W zależności od późniejszych wyników, wyciągnięte zostają wnioski i podejmowana jest właściwa diagnoza. Holter ciśnieniowy, którym dysponujemy wykazuje niezwykłą skuteczność w przeprowadzanych pomiarach. Dzięki całodobowemu rejestrowaniu ciśnienia tętniczego jesteśmy w stanie wykonać szeroką diagnostykę i wybrać najlepsze leczenie dla naszych Pacjentów.
HOLTER EKG
Całodniowa rejestracja pracy serca zarówno w fazie spoczynku, jak i aktywności fizycznej. Badanie jest całkowicie bezbolesne i bezinwazyjne. W czasie rejestracji danych badany wyposażony jest w specjalną, najwyższej jakości aparaturę (obejmuje ona kilka elektrod połączonych z urządzeniem rejestrującym). Wyniki całodniowego zapisu EKG pozwalają na odpowiednią, trafną diagnozę niewłaściwej pracy serca, wykrycie przyczyny ewentualnych chorób, czy też sprawdzanie postępów leczenia schorzeń kardiologicznych.
USG DOPPLER
Dokładna ocena stanu naczyń krwionośnych, przepływu krwi i ewentualnych zmian w tętnicach, czy żyłach. Badanie to wykonuje się głównie u Pacjentów z miażdżycą i chorobami zakrzepowymi żył oraz przy podejrzeniu tętniaków. Przeprowadzenie USG Dopplera wymaga skierowania od specjalisty. Podczas diagnozowania stanu badanego lekarz przykłada głowicę aparatu dopplerowskiego na posmarowaną żelem skórę, widząc tym samym obraz przepływu krwi. Dzięki tej innowacyjnej metodzie diagnozowania chorób podłoża kardiologicznego istnieje szansa wyeliminowania groźnych powikłań np.: udaru mózgu, zatorowości płucnej, zawału serca.
KARDIOLOGIA SPORTOWA
Jakże trafne jest powiedzenie, że „sport to zdrowie”.
Widać to po sportowcach, którzy są tego okazem. Ale… zdarza się, że przy dużym obciążeniu fizycznym i przy ekstremalnym wysiłku ujawniają się czasami schorzenia natury kardiologicznej.
Mając to na uwadze oferujemy najwyższej jakości usługi z zakresu kardiologii sportowej. Jeżeli zauważysz jakiekolwiek niedomagania, nie zwlekaj.
Zgłoś się do nas. (czytaj więcej )
Copyrights 2024 | Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa Żoliborz-Bielany | Wszelkie Prawa Zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie tych materiałow w całosci lub w części bez zgody właściciela jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich.